1 GÜNDE DİŞ TEDAVİSİ (CAD-CAM)

Dijital teknolojiler günlük hayatlarımızı değiştiriyor. Diş hekimliği alanında da artık gelecek tamamen dijital dişhekimliği üzerine kurulmuş durumdadır. Dijital dişhekimliği gerçekten dişhekimliği alanında şimdiye kadar görülmemiş yenilikler getiriyor ve bilinen herşeyi tersyüz ediyor.

Ölçü alma tekniklerinden, protez aşamalarında ara dönemlerde çekilen ağrılara kadar hastaların sıkıntı duyabileceği tüm yöntemler artık dijital dişhekimliği sayesinde çözülebilmekte.

Şu anda çok yaygın olmayan fakat kliniğimizde uygulanmaya başlayan CAD-CAM sistemi sayesinde dakikalar içerisinde yeni dişlere sahip olabilirsiniz ya da 1 günde tüm çenenizin protezlerine kavuşabilirsiniz.

Ölçü alınarak dijital ortama aktarılan görüntüler sayesinde en uygun gülme hattı, diş rengi, boyları ve formu hasta ile birlikte tespit ediliyor. Bilgisayar destekli diş tasarımı ve üretiminin desteğiyle bir günde tüm dişlerin bitirilip yapıştırılması mümkün oluyor. Üstelik, tasarlanan dişlerin ağız içindeki görüntüleri, hastanın profil görüntüleriyle birleştirilerek, işlem sonrası hastada nasıl bir gülüş elde edileceği önceden görülebiliyor. Bu da estetik tedavilerde memnuniyet oranını yükseltiyor.

10 dakikada porselen diş

Ölçüsü alınan, rengi belirlenen ve tasarımı yapılan diş dijital printer teknolojisi ile 10 dakikada üretilebiliyor. 10 dakika içinde +/- 25 mikronmetre doğruluğunda hassas sonuçlar veren bu teknoloji sayesinde diş ve dişeti uyumu için çok daha iyi restorasyonlar yapılabiliyor.

Yüksek teknoloji ürünü hibrit seramikler

Dijital diş hekimliğinde kullanılan yüksek teknoloji ürünü materyaller hem daha uzun ömürlü kullanım sunuyor hem de daha uzun süre parlaklığını koruyan ve aşınmaya dayanan uygulamalara sahip olunmasını sağlıyor.

Cerrahi rehber ile implantta hata riski azalıyor

Ağırlıklı olarak eksik veya kaybedilmiş dişlerin yerine yapay olarak yenilerinin getirilmesinde kullanılan dijital diş hekimliği implant cerrahisinde kullanılacak rehberin hazırlanmasında da fark yaratıyor. İmplantların en iyi fonksiyon ve estetik sonuca ulaşması için gerekli olan hassas ayarlamalar dijital diş hekimliğiyle hatasız ve en doğru şekilde yapılabiliyor.

Daha sağlıklı implantlar

Dijital diş hekimliğinin avantaj sunduğu bir diğer alan ise implant için üretilen kişiye özel “abutment”ler olarak ön plana çıkıyor. Dijital diş hekimliğiyle kişisel abutment (İmplant üst parçası, ağız içerisinde görünen kısım) yapmanın klasik uygulamalara göre yüksek dolgu stabilitesi, yan etkilerin ortadan kalkması, mekanik komplikasyonlarda minimal risk, daha iyi bir estetik sonuç ve daha yüksek konfor gibi avantajlar sunuyor.